DomůUFCUkrajinský bojovník Liudvik Sholinian odstoupil z londýnského turnaje UFC, aby mohl pomoci...

Ukrajinský bojovník Liudvik Sholinian odstoupil z londýnského turnaje UFC, aby mohl pomoci Ukrajině v boji proti Rusku

Bývalý účastník show The Ultimate Fighter 39 Liudvik Sholinian měl 19. března, na turnaji UFC London, bojovat s Nathanielem Woodem, ale ze zápasu odstoupil, aby mohl pomoci Ukrajině v boji proti ruské invazi.

V dlouhém příspěvku na Instagramu Sholinian prozradil, že žije v Kyjevě “celý svůj život” a cítí, že se musí zapojit do boje.

“Nyní jsme všichni zajedno,” napsal Sholinian. “Když přijdou k domu s raketami, ani nemůžete mít jiný názor! Politika nikoho nezajímá. A není třeba teď křičet o 8 letech v Donbasu a ospravedlňovat invazi útoky na mírová města! Rusy sem nikdo nezval, zvlášť se zbraněmi! Lidé sami přijdou na to, jak žít! Jak lze jakkoli ospravedlnit VÁLKU?!”

“Povězte nám něco o osvobozování Charkova od nacistů!” napsal. “Město, které je nepřetržitě bombardováno! Město, kde všichni vždy mluvili pouze rusky!!! Nebo třeba Oděsa, Cherson, Melitopol a další… !!! Tam také všichni mluví jen rusky! Tato města jsou nepřetržitě bombardována!!! Od koho jste tam přišli osvobodit lidi?! To je šílenství!!! Rus, který v těchto městech někdy byl, pochopí, o čem mluvím! Stačí používat logiku!”

Ohradil se také proti lidem, kteří konflikt nenazývají tím, čím ve skutečnosti je.

“Každý, kdo tomu říká “speciální vojenská operace”, je prostě zbabělec! Nedokážete sebrat odvahu ani k tomu, abyste prostě mlčeli!”

Liudvik Sholinian je prvním bojovníkem UFC, který odstoupil z nějakého turnaje kvůli válce na Ukrajině. Nyní se tedy připojí k dalším slavným jménům ze světa bojových sportů, jako jsou Yaroslav Amosov, bratři Kličkové, Vasyl Lomačenko nebo Olexandr Usyk, kteří se již do boje za svou vlast zapojili.

Zdroj: LowKick MMA


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ