DomůUFCConor McGregor vyhlásil válku antidopingové agentuře USADA: Ze mě obětního beránka dělat...

Conor McGregor vyhlásil válku antidopingové agentuře USADA: Ze mě obětního beránka dělat nebudete!

Bývalý šampion UFC Conor McGregor, by se měl letos vrátit do oktagonu organizace, kde by se měl utkat s Michaelem Chandlerem. Zdá se však, že jeho návrat nemusí jít tak lehce, jak si představoval. “The Notorious” je totiž na nože s antidopingovou agenturou USADA.

Conor McGregor nenechal na Americké Antidopingové agentuře (USADA) suchou nit. To vše kvůli prohlášení, kterým agentura reagovala na jeho slova, která pronesl během vysílání pořadu The MMA Hour.

V rozhovoru s Arielem Helwanim totiž Ir, jehož cílem je návrat do akce na konci léta, zpochybnil šestiměsíční období, které by měl před zápasem strávit pod dohledem USADA.

“Na nic nespěchám,” prohlásil Conor. “Existují určité překážky, ale jsme neustále v kontaktu. Už je naplánovaný rozhovor a schůzka, po níž bude vše oficiální.”

“Těch šest měsíců? Řekli, že stačí dva negativní dopingové testy a můžu bojovat, takže nečekám, že to bude trvat dlouho.”

Reakce agentury byla okamžitá.

“Ačkoli se skutečně předem setkáváme se sportovci, kteří přicházejí pod naši péči nebo se do ní vracejí, v současné době nemáme naplánovanou schůzku s Conorem,” stálo v prohlášení. “Neobdrželi jsme žádné informace o jeho plánech na návrat k MMA.”

Pravidla UFC hovoří jasně – kromě dvou negativních testů musí být sportovec před návratem k soutěži po dobu šesti měsíců k dispozici kontrolám ze strany agentury USADA.

“Ačkoli pravidla umožňují UFC za výjimečných okolností povolit výjimku z šestiměsíčního pravidla, stojíme si za svým stanoviskem. Dali jsme jasně najevo, že Conor by měl strávit celých šest měsíců pod naším dohledem,” zaznělo dále v prohlášení agentury.

Conor McGregor se vymanil z dohledu agentury USADA poté, co v červenci 2021 utrpěl zlomeninu nohy v trilogii s Dustinem Poirierem. Důvody byly jasné a Conor se jimi nijak netajil. Šlo o to, aby mohl užívat léky, které nejsou schváleny USADA, ale pomáhají při rehabilitaci.

Výše uvedené vyjádření agentury se však rozhodně irskému bojovníkovi nelíbilo.

“USADA jde do háje,” napsal na Twitteru.

McGregor se rovněž vyjádřil ke komentáři jednoho z fanoušků, který poukázal na to, že prohlášení agentury přímo naznačuje, že Ir v rozhovoru s Helwanim lhal.

“V tom je právě ten problém,” odpověděl Conor. “Ani jednou jsem nelhal. Ani můj test nebyl nikdy pozitivní. Nikdy. V této show jsem měl více než 70 čistých testů, zatímco oni neustále komentují mé výroky takovým způsobem, že naznačují, že lžu. Šílenství. Seru na USADU.”

“Přes 70 čistých testů,” dodal později. “Nikdy nedošlo k jedinému porušení předpisů. Tahle zasraná organizace ze mě obětního beránka dělat nebude. Nejste v téhle hře poslední instancí.”

Pokud by Conor McGregor skutečně musel strávit šest měsíců pod dohledem agentury, znamenalo by to, že by se do oktagonu mohl vrátit nejdříve 17. září. A to za předpokladu, že by ještě dnes vstoupil do programu USADA.

Jak je však uvedeno v prohlášení agentury, Dana White a spol. mají právo od pravidla šesti měsíců upustit za výjimečných okolností. Ty však nejsou nijak definovány. A to je, zdá se, jediná šance, jak McGregorovi umožnit návrat do oktagonu, aniž by musel strávit šest měsíců v programu USADA. Stačilo by, kdyby absolvoval pouze dvě dopingové kontroly.

Zdroj: The MMA Hour | Twitter Conor McGregor

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ