Dricus Du Plessis po vítězném debutu v UFC: Chci být nejlepším bojovníkem historie

Jihoafričan Dricus Du Plessis má za sebou úspěšný debut v oktagonu UFC. Na turnaji UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen porazil TKO v 1. kole Markuse Pereze a připsal si tak na své konto 15 vítězství v kariéře.

Embed from Getty Images

Na tiskové konferenci po skončení turnaje se bývalý šampion polské organizace KSW rozpovídal o tom, v jakém psychickém rozpoložení se před svým debutem nacházel a také o svých plánech do budoucna.

“Před tím zápasem byla velká očekávání a velký tlak. Nemůžu to ani popsat. Měl jsem velkou podporu fanoušků z domova, ale s takovou podporou přichází i velký tlak. Myslím, že doma sedělo u obrazovek 40 milionů lidí. Nemůžu uvěřit tomu, že se to stalo. Bylo to něco podobného, jako kdyby naše reprezentace hrála finále mistrovství světa v ragby.”

“Můžeš mít na svém kontě milion zápasů, ale když vejdeš poprvé do oktagonu UFC a necítíš nervozitu, tak je něco špatně. Je to ta největší úroveň, které můžeš dosáhnout. Byl jsem strašně moc nervózní. Uvědomoval jsem si, že bojuji v UFC a co všechno je v sázce. Vždycky tam jsou nervy. Můj soupeř byl lépe postavený v rankingu. Musel jsem se v krátkém čase přizpůsobit mnoha novým věcem. “

“Jestli nepomýšlíš na to, že se staneš nejlepším bojovníkem v historii, tak budeš vždycky tím poraženým. Já chci být nejlepším bojovníkem v historii. Celá divize teď se mnou musí počítat.”

Du Plessis (15-2) je bývalý šampion KSW ve welterové váze. Před svým příchodem do UFC bojoval kromě KSW také v organizaci EFC. Ve všech svých vítězných zápasech ukončil své soupeře před časem.

Zdroj: MMA Junkie

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA