DomůCZ/SK MMAJiří Procházka desátý v anketě Sportovec roku: Je to pro mě čest,...

Jiří Procházka desátý v anketě Sportovec roku: Je to pro mě čest, ale je vidět, že MMA je u nás stále poměrně neznámé

Bojovník MMA Jiří Procházka označil své umístění v první desítce ankety Sportovec roku za poctu. Zároveň však cítí, že povědomí o jeho sportu je stále třeba zvyšovat.

Třicetiletý rodák z Hostěradic se díky červnovému triumfu v polotěžké váze UFC stal prvním zástupcem smíšených bojových umění, který vstoupil do elitní společnosti.

Kvůli listopadovému zranění ramene přišel o možnost obhajoby mistrovského pásu, ale před galavečerem novinářům prozradil, že v lednu zahájí rehabilitaci a vydá se na novou cestu za úspěchem.

MMA je králem soutěží

“Být zástupcem MMA mezi deseti nejlepšími sportovci je úžasné. Vážím si toho a je to pro mě čest,” řekl Procházka. Nominaci označil za důkaz, že jeho sport je na vzestupu.

“Nemusím však sám shromažďovat žádné důkazy, abych věděl, že jde o nejtěžší sport. Při vší úctě a pokoře k ostatním se to nedá srovnávat. Nic podobného nenajdete v žádném jiném sportu, kde se jeden člověk postaví proti druhému a musí ho překonat fyzicky i psychicky na všech úrovních. MMA beru jako krále soutěží,” dodal Procházka.

Brněnský bojovník vybral jako favoritku ankety Ester Ledeckou. Věří, že v budoucnu může cenu Sportovec roku získat i bojovník MMA. K tomu je však podle něj třeba zlepšit povědomí o jeho sportu.

“Od svého umístění ve sportovním žebříčku mám ta nejvyšší očekávání. To však musí uznat ti, kteří je posuzují a oprávněně uznávají. Myslím, že tento nádherný sport je stále ještě velmi neznámý,” řekl Procházka.

“Lidé, kteří v anketě hodnotí, musí být co nejlépe obeznámeni s tím, co každý sport obnáší. Musí vědět, co příprava a zápasy obnášejí, a musí se jich účastnit. Domnívám se, že tento sport si zaslouží být na vrcholu seznamu. Ale já se věnuji svým záležitostem a nehledím na to, kdo mě kam umístil. Znám svou hodnotu a to je pro mě klíčové,” řekl Procházka.

Procházka se pomalu zotavuje a myslí na jediné

Bojovník smíšených bojových umění se zotavuje ze zranění ramene, které utrpěl před obhajobou titulu proti Brazilci Gloveru Teixeirovi. Podstoupil operaci.

“Teď to jde pomalu. Do konce roku to musím nechat být a od nového roku se naplno pustíme do rehabilitace,” uvedl Procházka.

Zotavovat se bude také v USA. “Oceňuji přístup UFC, že se o mě plně postarají. Mým plánem není nic jiného, než se co nejdříve vrátit a zcela jednoznačně si vzít zpět to, co mi právem patří,” řekl.

Další výzva na cestě na vrchol

Zranění bere jako další výzvu na své cestě na vrchol. Od března by chtěl začít trénovat. “Když vám život dává citrony, udělejte si limonádu. Vše je o přístupu. Můžete to brát buď jako katastrofu, nebo jako příležitost a výzvu.”

“Pro mě to znamená, že si teď o Vánocích můžu odpočinout a zamyslet se nad dalším cílem, který jsem si stanovil. Věděl jsem, že cesta k němu nebude snadná,” poznamenal Procházka.

Končící rok označil za zlomový. “Dosáhl jsem jednoho velkého milníku, který jsem si stanovil. A zároveň jsem si uvědomil, že to není až tak o této metě. Kdybych měl jen tento cíl, mohl bych skončit. Ale miluji bojové sporty a už jen kvůli tomu chci dál trénovat a tvrdě pracovat,” dodal.

Zdroj: ČTK | Instagram Jiří Procházka

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ