Khabib prozrazuje plán pro zápas s Gaethjem – Bude to mix kickboxu a wrestlingu

Už tento měsíc se Khabib Nurmagomedov utká v titulovém souboji s Justinem Gaethjem. Nejbližší soupeř současného šampiona je známý svým tvrdým až brutálním způsobem boje a jak sám tvrdí, chce vidět v oktagonu Khabibovu krev.

Embed from Getty Images

Naproti tomu Khabib chce v souboji proti Gaethjemu tradičně využít svůj extrémně dobrý wrestling.

“Nic se nezmění. Budu s ním chtít především zápasit. Když ubrání můj pokus o poraz, budu se o něj pokoušet znovu, budu to zkoušet třeba stokrát. Gaethje má opravdu skvělé wrestlingové dovednosti a taky dobrou obranu proti porazům, ale nezdá se mi, že by v posledních letech používal wrestling tak moc jako já. Já to dělám vždycky. Je to můj styl.”

V nedávném rozhovoru v médiích se přesto Khabib vyjádřil v tom smyslu, že je připraven bojovat jak na zemi, tak i v postoji.

“Samozřejmě, že s ním budu také boxovat. Budeme se navzájem okopávat. Bude to mix kickboxu a wrestlingu. Myslím si, že moje bojové IQ je vyšší než bojové IQ Justina. On je tvrdým bojovníkem. Rád bojuje. Má rád krev. On je skutečným bojovníkem, ale pokud mluvíme o bojovém IQ, myslím si, že to moje je na vyšší úrovni. Chci ho unavit. Takový je můj plán. A pak, možná ve třetím nebo čtvrtém kole, ho ukončím.”

Khabib Nurmagomedov neprohrál v ani jednom ze svých 28 profesionálních zápasů v MMA, přičemž 12 z nich vybojoval v UFC. Jeden z nejlepších bojovníků v historii MMA naposledy zápasil na turnaji UFC 242 v Abú Dhabí, kde porazil submisí ve třetím kole, tehdejšího prozatímního šampiona, Dustina Poiriera. To bylo v roce 2019 a mezitím se prozatímním šampionem lehké váhy stal Justin Gaethje. Khabib tak bude muset znovu dokázat, že na trůnu lehké váhy může sedět pouze jeden král.

Justin Gaethje neprohrál ve svých čtyřech posledních soubojích, přičemž v každém z nich zvítězil knokautem. Naposledy porazil Tonyho Fergusona a získal tak pás prozatímního šampiona lehké váhy.

Souboj mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem se uskuteční 24. října na turnaji UFC 254.

Zdroj: MMA Fighting

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA