DomůUFCKhabib prozrazuje plán pro zápas s Gaethjem - Bude to mix kickboxu...

Khabib prozrazuje plán pro zápas s Gaethjem – Bude to mix kickboxu a wrestlingu

Už tento měsíc se Khabib Nurmagomedov utká v titulovém souboji s Justinem Gaethjem. Nejbližší soupeř současného šampiona je známý svým tvrdým až brutálním způsobem boje a jak sám tvrdí, chce vidět v oktagonu Khabibovu krev.

Embed from Getty Images

Naproti tomu Khabib chce v souboji proti Gaethjemu tradičně využít svůj extrémně dobrý wrestling.

“Nic se nezmění. Budu s ním chtít především zápasit. Když ubrání můj pokus o poraz, budu se o něj pokoušet znovu, budu to zkoušet třeba stokrát. Gaethje má opravdu skvělé wrestlingové dovednosti a taky dobrou obranu proti porazům, ale nezdá se mi, že by v posledních letech používal wrestling tak moc jako já. Já to dělám vždycky. Je to můj styl.”

V nedávném rozhovoru v médiích se přesto Khabib vyjádřil v tom smyslu, že je připraven bojovat jak na zemi, tak i v postoji.

“Samozřejmě, že s ním budu také boxovat. Budeme se navzájem okopávat. Bude to mix kickboxu a wrestlingu. Myslím si, že moje bojové IQ je vyšší než bojové IQ Justina. On je tvrdým bojovníkem. Rád bojuje. Má rád krev. On je skutečným bojovníkem, ale pokud mluvíme o bojovém IQ, myslím si, že to moje je na vyšší úrovni. Chci ho unavit. Takový je můj plán. A pak, možná ve třetím nebo čtvrtém kole, ho ukončím.”

Khabib Nurmagomedov neprohrál v ani jednom ze svých 28 profesionálních zápasů v MMA, přičemž 12 z nich vybojoval v UFC. Jeden z nejlepších bojovníků v historii MMA naposledy zápasil na turnaji UFC 242 v Abú Dhabí, kde porazil submisí ve třetím kole, tehdejšího prozatímního šampiona, Dustina Poiriera. To bylo v roce 2019 a mezitím se prozatímním šampionem lehké váhy stal Justin Gaethje. Khabib tak bude muset znovu dokázat, že na trůnu lehké váhy může sedět pouze jeden král.

Justin Gaethje neprohrál ve svých čtyřech posledních soubojích, přičemž v každém z nich zvítězil knokautem. Naposledy porazil Tonyho Fergusona a získal tak pás prozatímního šampiona lehké váhy.

Souboj mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem se uskuteční 24. října na turnaji UFC 254.

Zdroj: MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ