DomůCZ/SK MMAMMA bojovník Jevgenij Orlov odsuzuje ruskou invazi: Hodnota jednoho života je důležitější...

MMA bojovník Jevgenij Orlov odsuzuje ruskou invazi: Hodnota jednoho života je důležitější než jakékoliv ambice vlád

Od deseti let se věnuje zápasení. Na mezinárodní scéně reprezentoval Rusko i Ukrajinu. Během své kariéry na žíněnce se před deseti lety představil Jevgenij Orlov také na olympijských hrách v Londýně (v řecko-římské zápase).

Poslední roky je z rodáka z Krivého Rogu na jihu Ukrajiny už především MMA bojovník, který momentálně žije v Česku.

Už 16. dubna čeká třiatřicetiletého Orlova na galavečeru IAF 4 souboj s Davidem Závodou, který vítěze může nasměrovat k prvnímu titulovému souboji v těžké váze pod touto organizací. Nyní má ale pochopitelně naprosto jiné myšlenky. Podobně jako většina světa má své oči upřené na Ukrajinu, která se od čtvrteční noci brání ruskému vojenskému ataku.

Co si myslíte vy osobně o ruské invazi na Ukrajinu, kde jste se narodil?
Především chci poděkovat za možnost říct českému lidu, co si myslím. Nejsem expert na válku. Vše, co říkám, je pouze můj názor. Jsem profesionální sportovec. Se sportem jsem začal už v dětství. Díky sportu jsem mohl být v národním zápasnickém týmu Ruska a pak také v národním zápasnickém týmu Ukrajiny, takže tyto sportovní systémy znám zevnitř. Byly pro mě špatné. Proto jsem se rozhodl pokračovat ve své sportovní cestě v zemi, kde se dodržují zákony, kde je méně korupce a kde neplatí dvojí metr.

Jsem proti ruské vojenské invazi na Ukrajinu. Protože rakety zabíjejí nejen vojáky, ale také civilisty a děti (od začátku ruské invaze na Ukrajinu přišlo dle prezidenta Volodymyra Zelenskyje během prvních 24 hodin o život 137 ukrajinských občanů, vojáků i civilistů, dalších 316 Ukrajinců bylo zraněno). Můj názor je, že hodnota jednoho života je důležitější než jakékoliv ambice vlád a v 21. století je třeba všechny problémy řešit nikoliv válkou, ale civilizovanou cestou. Narodil jsem se v roce 1989 v Krivém Rogu (ukrajinsky Kryvyj Rih) v Sovětském svazu a mám příbuzné na Ukrajině i v Rusku. Moje babička a strýc s rodinou žijí v Krivém Rogu, který byl bombardován. Ale mám také příbuzné v Kyjevě, Dněpru a Mukačevu. A pochopit, že jsou v nebezpečí, je pro mě velmi těžké.

Máte nějaký vzkaz pro své krajany? Pro ruského prezidenta Vladimira Putina?
Protože válka už probíhá, přeji svým krajanům, aby si zachránili život, a těm, kteří se chopí zbraní, aby dosáhli vítězství. Můj vzkaz vládám? Největší podívanou by bylo, kdyby prezidenti jednotlivých zemí bojovali jen sami se sebou a nezabíjeli by lidi ve válkách. Pak by si takové konflikty jistě rozmysleli.

Jste rád za podporu z jiných zemí? A z České republiky?
Nesmírně si vážím podpory ostatních zemí, a především České republiky. Jsem rád, že osud Ukrajinců není světovém společenství lhostejný. Děkuji.

Kdy jste byl naposledy na Ukrajině?
Loni v létě, kdy jsem navštívil své nejbližší, rodinu.

Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil všeobecnou mobilizaci. Nemyslel jste na návrat a že byste šel bojovat?
Na válku nemám ani pomyšlení, protože jsem proti válce. Dělám to, co umím nejlépe. Jsem sportovec. Ještě jednou děkuji za možnost říct svůj pohled a za vaši podporu pro moji vlast.

JEVGENIJ ORLOV
Datum narození: 30. ledna 1989
Výška: 185 cm
Váha: 120 kg
Bilance v profesionálním MMA: 2 výhry – 1 porážka
Klub: Renegade Prague Gym (RPG)
Trenér: David Vyvážil
Úspěchy v řecko-římském zápase: účast na OH 2012, stříbro z ME 2013 a bronz z ME 2012

Zdroj: Se svolením organizace I AM FIGHTER – autor: Antonín Vavrda


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ