DomůCZ/SK MMARozhodčí zápasu Vémola vs. Marpo hodnotí průběh duelu a jeho ukončení

Rozhodčí zápasu Vémola vs. Marpo hodnotí průběh duelu a jeho ukončení

Od historicky největšího boxerského turnaje na domácí scéně uplynul více než týden. Na turnaji OKTAGON Underground bylo k vidění hned několik očekávaných duelů, ale nejvíce pozornosti jednoznačně vzbudil hlavní zápas, ve kterém Karlos Vémola vyzval rapera Marpa.

Celý zápas se prakticky odehrával na jednu branku, když Vémola tlačil. Ve čtvrtém kole se jeho tlak zdál rozhodčímu natolik velký, že zápas ukončil. Dle mnohých to však bylo ukončení předčasné a místo potlesku se po zápase halou ozývalo bučení.

Jak se k samotnému zápasu vyjádřil ringový rozhodčí Jan Frána?

„Myslím, že bych se rozhodl úplně stejně. Neměnil bych, protože jsem rozhodl, jak jsem rozhodl podle toho, co jsem viděl. Rozhodnutí bylo TKO. Tedy technický knokaut, kdy rozhodčí zastavuje zápas pro naprostou převahu jednoho z boxerů, a to bez počítání. Velmi často bylo uváděno, že to bylo pro neaktivitu, ale bylo to pro absolutní optickou převahu soupeře. A rozhodl jsem tak i proto, že jsem si myslel, že je Marpo už v ohrožení zdraví,“ prozradil Frána v rozhovoru pro Deník Sport.

Fauloval Vémola?

Fanouškům se zápas celkově nelíbil. Rozhodně se nejednalo o žádný hezký box, ale Vémola svůj styl před zápasem několikrát jasně avizoval. Pokud chcete vidět hezký box, tak nemůžete jít na Vémolu.

Marpo si však na pozápasové tiskové konferenci mimo jiné stěžoval na hlavičky, které měl od Vémoly inkasovat. Vyjádřil tak nepochopení, proč Vémola nedostal trestný bod.

„Několikrát jsem Karla slovně upozornil, ať zvedne hlavu. Šlo mi primárně o to, aby nedal hlavičku. Počítal jsem spíše s tím, že se Karel bude snažit klinčovat, svazovat… Což se vůbec nestalo. Tím jsem byl vlastně mile překvapený. A že tam byl ten tlak hlavou… Víte co, i když se podíváte na zápasy profesionálů, tak jsou o sebe občas opření hlavou. Stává se to. Několikrát jsem to napomínal,“ komentoval situaci rozhodčí.

Zdroj: Deník Sport


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ