DomůCZ/SK MMAŠéf RFA Boris Marhanský: My bojovníky nepřeplácíme! Dáváme jim jen to, co...

Šéf RFA Boris Marhanský: My bojovníky nepřeplácíme! Dáváme jim jen to, co si zaslouží

Real Fight Arena (RFA), nová československá organizace MMA, už od začátku svádí s konkurencí těžké boje. Naposledy musel promotér organizace RFA Boris Marhanský reagovat na obvinění, že přeplácí bojovníky.

Zdroj: Tyka17, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Organizace RFA vtrhla na československou scénu bojových umění jako uragán. A svůj první turnaj plánuje na květen 2022. Do své “stáje” organizace získala bojovníky jako jsou Tomáš Deák, Leo Brichta nebo Jozef Wittner. Také Patrik Kincl prozradil, že je s touto organizací v kontaktu a má k ní momentálně blíže, než ke konkurenční organizaci OKTAGON MMA.

Promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný si stěžoval na nekalé praktiky vedení RFA. Mluvil o obcházení manažerů, přeplácení bojovníků ve stylu XFN nebo o návratu do 90. let, kdy rozhodovaly “svaly”, a ne korektnost, slušnost a rozumné jednání a dohody.

Promotér RFA Boris Marhanský v rozhovoru pro iSport reagoval na to, že se chystá “přeplácet” bojovníky.

“Nepřeplácíme. Pravdou je, že naše strategie je taková, že chceme podporovat naše bojovníky jako bojovníky ze zahraničí. Na to se zaměřujeme. Proto můžeme zvýšit jejich odměny tak, aby byly normální. Rozhodně to není nic, co by bylo nějak přestřelené. Všechny platy jsme nastavili tak, aby se vešly do našeho rozpočtu,” řekl Marhanský.

“Takže to vůbec není tak, že bychom jen od boku stříleli nějaké cifry. Vše je naplánováno a vypočítáno tak, aby nám to vyšlo. Je ale pravda, že někteří bojovníci dostávali v jiných organizacích velmi málo peněz. A my, když jim dáváme normální peníze, tak sice někdo může říct, že je to přeplácení, ale já si myslím, že je to prostě adekvátní částka, kterou si zaslouží.”

Boris Marhanský také prozradil, na základě čeho se vypočítávají prémie pro jednotlivé zápasníky. Není to kvůli jejich marketingovému využití a za počet sledujících na sociálních sítích. Ale jen na základě sportovní výkonnosti.

“Jejich cena u nás se odvíjí především od jejich skóre. Čím lepší má bojovník výsledky, tím vyšší je odměna. Nezakládáme si tedy na popularitě na Instagramu, ale na profesionalitě a výkonu. Mladý bojovník, který začne, udělá dobré výsledky a bude mít kvalitní zápasy, může po nějaké době dostávat vyšší honorář,” dodal.

Zdroj: iSPort | MMA Fanatik

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ