DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Covington vs. Woodley - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Covington vs. Woodley – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Covington vs. Woodley, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

170 lbs.: Colby Covington (15-2) vs. Tyron Woodley (19-5-1)

Za mě zápas, kde musí Woodley ukázat, že má na to být ve špičce divize, protože ty jeho poslední dva zápasy, to byla katastrofa. Tam kromě úderu 1,2 nevyšlo snad nic. Za mě ho Covington přejede ve všem. V pohybu, v postoji i wrestlingu. Myslím si, že Woodley to nedá. Přijde mi, že od ztráty titulu je v hlavě špatně nastavený a nemá v sobě oheň, chtíč.

170 lbs.: Donald Cerrone (36-15) vs. Niko Price (14-4)

Ten zápas moc nechápu, ale v téhle době se není čemu divit. Doufám, že Cowboy přežije první kolo. Měl by být schopný s Pricem držet krok v postoji. Je také schopný wrestlit a má zkušenosti na své straně. Price je dobrý boxer, umí i perfektně trefovat z ústupu, což by Cowboyovi mohlo vadit. Bude sázet na slabé první kolo soupeře. Můj tip je, že Cowboy to zvládne a konečně vyhraje.

185 lbs.: Khamzat Chimaev (8-0) vs. Gerald Meerschaert (31-13)

Zápas, kde Chimaev je neuvěřitelná kometa a teda po technické stránce je hodně kvalitní, jak na zemi, tak v postoji. V tom postoji se mě ale zdá, že když si moc věří, tak tu obranu trošku vypouští, takže cesta tam může být. Ale myslím si, že soupeř po tom co předvádí, to bude mít hodně složité a Chimaev vyhraje.

205 lbs.: Johnny Walker (17-5) vs. Ryan Spann (18-5)

To bude hodně zajimavý fight. Walker jde po 2 prohrách a teda úplně v těch zápasech nezářil, kdežto Spann je 3 roky bez porážky a co se týče jeho stylu, Walkerovi sedět nebude. Je silový, kvalitní, umí na zemi. Zejména gilotinu má perfektní. V postoji bude horší, ale přijde mě daleko tvrdší. Cesta pro Walkera spočívá v nabodování si kol na vzdálenost nebo nejaký lucky punch, ale spíš si myslím že Spann zvítězí.

115 lbs.: Mackenzie Dern (8-1) vs. Randa Markos (10-8-1)

Tak tenhle zápas podle mě skončí submisí. Obě na to v posledních zápasech hodně spoléhaly a jejich zem a BJJ je kvalitní. O trošku lépe je na tom v postoji Markos. Ale můj tip je Dern.

185 lbs.: Kevin Holland (18-5) vs. Darren Stewart (12-5)

Tak oba zápasili nedávno, tuším před měsícem a oba vyhráli. Můj tip je, že vyhraje Holland. Je delší, má větší dosah. Má výhodu v tom, že je kvalitní v postoji i na zemi a může gameplane měnit podle situace. Stewart je kvalitní boxer, ale tady si myslím, že když nebude mít převahu ve výšce a rozpětí, tak nevyhraje.

145 lbs.: Mirsad Bektic (13-3) vs. Damon Jackson (17-3-1)

Jackson je veterán, který prošel v Americe snad všechny organizace. Vyhrál 8 z 10 posledních zápasů. Zato Bekticovi se nedaří a až na první dobrá kola, nic moc nepředvádí. Myslím si, že jasně zvítězí Jackson.

125 lbs.: Mara Romero Borella (12-8) vs. Mayra Bueno Silva (6-1)

Tak Silva je strašně tvrdá bojovnice. Umí kvalitně boxovat a je zarputilá a silová, což Borella je taky, ale jen první kolo. Pak strašně odchází a navíc má 4 prohry z 5 zápasů, což není dobré. Za mě Silva zvítězí.

125 lbs.: Jordan Espinosa (15-7) vs. David Dvořák (18-3)

No na tenhle zápas si vstanu, protože Davida moc dobře znám a co se týče zápasu tak Espinosa je bývalý karatista, což na jeho pohybu a legworku je vidět. Ale dělá celkem velkou chybu a kříží nohy, což je na UFC chyba veliká. Dále si myslím, že hodně bojuje z ústupu, což by nemuselo Davidovi úplně sedět. Jinak si myslím, že po technické stránce bude Dejv lepším bojovníkem. Pozor bych si dal na tu Espinosovu submisi, kterou dělá i Tony Ferguson a to je D´Arce Choke. Ta mu opravdu funguje. Ale myslím si, že David je daleko chytřejší bojovník, je kvalitnější v pohybu a má lepší kardio. Po technické stránce je na tom také lépe a můj tip je jasný – David vyhraje.

135 lbs.: Randy Costa (5-1) vs. Journey Newson (9-2)

Costa je určitě kvalitnější postojář. Má v arzenálu i kvalitní kopací techniku Newson je spíš raději u pletiva a kontruje z ústupu. Myslím si, že Costa zvítězí.

145 lbs.: Darrick Minner (24-11) vs. TJ Laramie (12-3)

Minner je klasický zemař, který jde po strhu i přes údery a je celkem tvrdý. Hodně snese, ale jeho mladý soupeř je moderní zápasník. Je kvalitní na nohách a v postoji mu to teda lítá. Myslím si, že pokud neudělá nějakou velkou chybu, tak i když to je jeho debut v UFC, tak zvítězí na KO/TKO, protože ten jeho postoj to je velká paráda.

135 lbs.: Andre Ewell (16-6) vs. Irwin Rivera (10-5)

Ewell je daleko kvalitnější postojář a díky výškové převaze mu to bude vyhovovat. Bude to vypinkávat na vzdálenost, což zrovna jeho soupeři vůbec nesedí a myslím si, že Ewell zvítězí na TKO.

135 lbs.: Sarah Alpar (9-4) vs. Jessica-Rose Clark (9-6)

Alpar je bojovnice, která nedělá atraktivní zápasy. Clark je dobrá boxerka a je určitě daleko silovější. Za mě určitě Clark.

125 lbs.: Tyson Nam (19-11-1) vs. Jerome Rivera (10-2)

Zápas, kde Rivera je technický bojovník s kvalitní zemí a wrestlingem a Nam je spíš zápasník, který přišel z K1 a ta zem mu úplně nevoní. Můj tip je Rivera na submisi. Je daleko techničtější bojovník.

Úspěšnost: 71,43%

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: vlastní text

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ