DomůBKFCŠéf UFC Dana White o tragické smrti bojovníka BKFC: Šokovalo to snad...

Šéf UFC Dana White o tragické smrti bojovníka BKFC: Šokovalo to snad někoho?

Dana White se vyjádřil k tragické zprávě o smrti bojovníka Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC) Justina Thorntona, který zemřel v pondělí večer po těžkém knokautu na srpnové show BKFC 20.

Zdroj: UFC

Podle posledních zpráv na sociálních sítích byl Thornton po zápase převezen do nemocnice, kde se ukázalo, že je částečně ochrnutý. Kromě toho se musel potýkat s infekcí způsobenou poraněním míchy. Jeho zdravotní stav se bohužel stále zhoršoval. Bojovník zemřel 4. října 2021. Prezident UFC se k tomu vyjádřil na tiskové konferenci po turnaji DWCS 42.

“Tak především, šokovalo to snad někoho? Jedná se o souboje na holé pěsti. Nejsem jejich velkým fanouškem. Řeknu vám, že jsem naštvaný, když vidím, že někteří zápasníci od nás odcházejí a jdou tam bojovat. Můj Bože.”

Kdo se stane šampionem OKTAGONU v bantamové váze – Macek nebo Magard? >>>
Stane se Martin Buday dalším Slovákem v UFC? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo bude vládnout polotěžké váze UFC? Blachowicz nebo Teixeira? >>>

“Podívejme se na fakta – my pořádáme souboje už 25 let. V UFC jsem uspořádal více než 7 000 zápasů bez vážnějšího zranění. Na lékařskou péči pro naše bojovníky vydáváme ročně přes 20 milionů dolarů. 20 milionů dolarů ročně na zdravotní péči a rehabilitaci, ať už je to cokoli. 25 % našich bojovníků posíláme ke specialistům. Pokud se na snímku mozku objeví něco zvláštního, pošleme je k dalším specialistům. Pokud se jim něco stane se srdcem, jsou posíláni ke kardiologům. Utrácíme peníze, abychom zjistili, jestli s nimi něco není v nepořádku.”

“Výsledkem této práce je, že za posledních 20 let jsme odhalili 10 sportovců, kteří měli život ohrožující zdravotní problémy, které ukončily jejich kariéru. Kdyby nebyli v UFC, ale bojovali někde jinde, pravděpodobně by zemřeli.”

“Neměli bychom tedy vůbec srovnávat UFC a BKFC. Jsou to dva zcela odlišné světy. Jeho smrti je nám velmi líto, ale nikdy neuvidíte, že by jiné organizace dělaly tolik jako my, pokud jde o zdraví a bezpečnost bojovníků.”

Mnoho bojovníků UFC se, po skončení kontraktu s organizací, rozhodlo přejít do organizace BKFC a bojovat na holé pěsti. Nejnovější akvizicí organizace je Chad Mendes, který kdysi patřil k uchazečům o titul v pérové váze UFC. Mezi další bývalé bojovníky UFC, kteří jsou v současné chvíli v BKFC, patří například Hector Lombard, Houston Alexander a Joey Beltran.

Sleduj turnaj UFC Vegas 39: Dern vs. Rodriguez ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! Obě prohrály pouze jedinkrát ve své kariéře. Připíše si druhou prohru v životě Mackenzie Dern nebo Marina Rodriguez? – SLEDUJ ŽIVĚ ZDE – v noci ze soboty 9.10. na neděli 10.10.

Zdroj: MMA Fighting


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ