DomůBKFCŠéf UFC Dana White o tragické smrti bojovníka BKFC: Šokovalo to snad...

Šéf UFC Dana White o tragické smrti bojovníka BKFC: Šokovalo to snad někoho?

Dana White se vyjádřil k tragické zprávě o smrti bojovníka Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC) Justina Thorntona, který zemřel v pondělí večer po těžkém knokautu na srpnové show BKFC 20.

Zdroj: UFC

Podle posledních zpráv na sociálních sítích byl Thornton po zápase převezen do nemocnice, kde se ukázalo, že je částečně ochrnutý. Kromě toho se musel potýkat s infekcí způsobenou poraněním míchy. Jeho zdravotní stav se bohužel stále zhoršoval. Bojovník zemřel 4. října 2021. Prezident UFC se k tomu vyjádřil na tiskové konferenci po turnaji DWCS 42.

“Tak především, šokovalo to snad někoho? Jedná se o souboje na holé pěsti. Nejsem jejich velkým fanouškem. Řeknu vám, že jsem naštvaný, když vidím, že někteří zápasníci od nás odcházejí a jdou tam bojovat. Můj Bože.”

Kdo se stane šampionem OKTAGONU v bantamové váze – Macek nebo Magard? >>>
Stane se Martin Buday dalším Slovákem v UFC? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo bude vládnout polotěžké váze UFC? Blachowicz nebo Teixeira? >>>

“Podívejme se na fakta – my pořádáme souboje už 25 let. V UFC jsem uspořádal více než 7 000 zápasů bez vážnějšího zranění. Na lékařskou péči pro naše bojovníky vydáváme ročně přes 20 milionů dolarů. 20 milionů dolarů ročně na zdravotní péči a rehabilitaci, ať už je to cokoli. 25 % našich bojovníků posíláme ke specialistům. Pokud se na snímku mozku objeví něco zvláštního, pošleme je k dalším specialistům. Pokud se jim něco stane se srdcem, jsou posíláni ke kardiologům. Utrácíme peníze, abychom zjistili, jestli s nimi něco není v nepořádku.”

“Výsledkem této práce je, že za posledních 20 let jsme odhalili 10 sportovců, kteří měli život ohrožující zdravotní problémy, které ukončily jejich kariéru. Kdyby nebyli v UFC, ale bojovali někde jinde, pravděpodobně by zemřeli.”

“Neměli bychom tedy vůbec srovnávat UFC a BKFC. Jsou to dva zcela odlišné světy. Jeho smrti je nám velmi líto, ale nikdy neuvidíte, že by jiné organizace dělaly tolik jako my, pokud jde o zdraví a bezpečnost bojovníků.”

Mnoho bojovníků UFC se, po skončení kontraktu s organizací, rozhodlo přejít do organizace BKFC a bojovat na holé pěsti. Nejnovější akvizicí organizace je Chad Mendes, který kdysi patřil k uchazečům o titul v pérové váze UFC. Mezi další bývalé bojovníky UFC, kteří jsou v současné chvíli v BKFC, patří například Hector Lombard, Houston Alexander a Joey Beltran.

Sleduj turnaj UFC Vegas 39: Dern vs. Rodriguez ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! Obě prohrály pouze jedinkrát ve své kariéře. Připíše si druhou prohru v životě Mackenzie Dern nebo Marina Rodriguez? – SLEDUJ ŽIVĚ ZDE – v noci ze soboty 9.10. na neděli 10.10.

Zdroj: MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ