DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Overeem vs. Harris - tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Overeem vs. Harris – tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Overeem vs. Harris, který se uskuteční v americkém Jacksonville.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

265 lbs: Alistair Overeem (45-18, 1 N/C) vs. Walt Harris (13-7, 1 N/C)

Harris má za sebou těžké období a špatně se odhaduje, jak se to mohlo podepsat na přípravě a celkově na nastavení hlavy do zápasu. Overeem měl minule slibně rozjetý zápas, ale ztratil ho v závěru. Můj tip je Overeem. I když bych to Harrisovi hrozně přál.

115 lbs: Claudia Gadelha (17-4) vs. Angela Hill (12-7)

Gadelha vs. Hill je zápas dvou podobných stylů. Obě jsou moderní MMA zápasnice, které umí tvrdé výměny v postoji, ale jsou silné i u pletiva a na zemi. O malinko víc věřím Hill.

145 lbs: Dan Ige (13-2) vs. Edson Barboza (20-8)

Ige je takovej buldok s velkou výbušností a myslím si, že nebude chtít zápasit s Barbozou v postoji, ale bude ho chtít unavit u pletiva a na zemi. Barboza je zkušený fighter, ale přece jenom uvidíme, co udělá shazování do pérovky. Ale myslím že tohle si pohlídá a vyhraje.

185 lbs: Eryk Anders (13-4) vs. Krzysztof Jotko (21-4)

Jotko je technický zápasník. Má dobrou práci na zemi, ale v postoji to není úplně žádná sláva. Soupeř je velký, tvrdý ranař s KO úderem a na zemi díky BJJ není také špatný. Věřím, že Anders vyhraje na TKO.

145 lbs: Song Yadong (15-4-1, 1 N/C) vs. Marlon Vera (16-8, 1 N/C

Yadong je výbušný tvrdý postojář, který má dobrý takedown defense, což proti Verovi bude potřebovat, protože Vera má dobrou práci na zemi a je hodně kreativní v submisích, což je podle mě jediná cesta jak vyhrát, ale myslím si že to stačit nebude a Yadong ho ukončí.

170 lbs: Matt Brown (22-16) vs. Miguel Baeza (8-0)

Brown je hodně zkušený a tvrdý zápasník s dobrým wrestlingem a pro Baezu je to těžký test. Ale Baeza je dravý a přesný v postoji a v BJJ má černý pásek a vyhraje. Podle mě má dobře našlápnuto k ovládnutí divize.

185 lbs: Anthony Hernandez (7-1, 1 N/C) vs. Kevin Holland (16-5)

Oba dva jsou tvrdí v postoji. Hernandez není tak úplně pohyblivý, ale když trefí tak to stojí za to. Holland je hodně lehký na nohou. Rychle kope, mění střehy, je kreativní v postoji. Můj názor je, že soupeře utahá a vyhraje.

145 lbs: Mike Davis (8-2)* vs. Giga Chikadze (9-2)

Zápas podobných stylů, ale Chikadze je původem postojář, bojoval i v Glory a dobře se adaptoval na MMA. Má celkem slušný wrestling a dobrý postoj. Měl by vyhrát. Jeho soupeř je tvrdý, ale taky hodně chybuje. V postoji hodně sází na tvrdý úder. Občas mu hodně padají ruce.

125 lbs: Cortney Casey (8-7) vs. Mara Romero Borella (12-7, 2 N/C)

Tady vyhraje Borella. Je nepříjemná a silná, hodně bere soupeřky na zem, kde dobře pracuje a hrozí nějakou submisí. Soupeřka je dobrá v postoji, umí tlačit. Je tvrdá, hodně snese, ale její velkou slabinou je zem, takže tady prohraje.

145 lbs: Darren Elkins (24-8) vs. Nate Landwehr (13-3)

Elkins je bojovník který má mraky zkušeností. Jeho styl je založený na tom že hodně snese, ale s věkem tohle odchází a nemyslím si že vyhraje. Soupeř je dobrý v postoji, ale co mě na něm vadí, je to jak ztrácí hlavu v zápasech. Schválně zesměšňuje soupeře, nesoustředí se a to ho klidně může stát zápas. Výhru mu nepřeji, ale bohužel nejspíš vyhraje.

265 lbs: Rodrigo Nascimento Ferreira (7-0) vs. Don’Tale Mayes (7-3)

Ferreira je přemožitel Michala Martínka z Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Umí dobře na zemi, má černý pás v BJJ. V postoji není bůhvíjak kreativní. Spíš je takový hodně statický, ale umí dobře trefovat z kontrů. Jeho soupeř je takový nijaký. V postoji je průměrný a na zemi je to velká bída. Za mě Ferreira vyhraje s přehledem.

*Mike Davis těsně před vážením odstoupil z turnaje

Zdroj: vlastní text


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ